Zamknięty Temat
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Regulamin OCForum !!!

 1. #1
  Tapnięty SGS-em Admin
  • Mój komputer
   • Płyta główna:
   • MSI Z87-G45
   • Procesor:
   • i5-4570
   • Chłodzenie procesora:
   • Prison Pro
   • Pamięć RAM:
   • G.Skill DDR3-2133
   • Karta graficzna:
   • Radeon HD7850
   • Chłodzenie karty graficznej:
   • Prison Pro
   • Zasilacz:
   • Codziennie inny
   • Dysk twardy:
   • Różnie, raz HDD, raz SSD
   • Napęd optyczny:
   • LG GH24NS90
   • Karta muzyczna:
   • Asus Xonar D2X
   • Zestaw Audio:
   • Creative Inspire 5.1
   • Obudowa:
   • Cubitek HPTX Tank
  spinnaker is a name known to allspinnaker is a name known to allspinnaker is a name known to allspinnaker is a name known to allspinnaker is a name known to allspinnaker is a name known to all Avatar spinnaker
  Na forum od
  maj 2004
  Skąd
  Białystok
  Postów
  21,013

  Domyślnie Regulamin OCForum !!!

  Poniższy regulamin wchodzi w życie 11 października 2010r.

  I. O regulaminie
  • 1. Regulamin ten to zbiór zasad, które użytkownicy mają przestrzegać, tym samym wykorzystać Forum w sposób optymalny, korzystny dla jego rozwoju.
   2. Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii na temat regulaminu oraz do propozycji usunięcia, bądź dodania dowolnego paragrafu. Wnioski należy kierować za pomocą wiadomości prywatnych (PW), e-maila lub komunikatorów internetowych (np. Gadu-Gadu, Tlen itp.) do Administratora Forum, bądź do Moderatorów.
   3. Każdy użytkownik korzystający z Forum jest zobowiązany do przestrzegania niniejszego regulaminu. W sytuacji złamania regulaminu, jego nieznajomość nie jest wytłumaczeniem.
   4. Postanowienia regulaminu wchodzą w życie wraz z jego opublikowaniem (tj. od dnia 13 sierpnia 2010 roku). Wszelkie poprawki w regulaminie są uwzględniane natychmiast po ich wprowadzeniu.
   5. Po rejestracji należy niezwłocznie przeczytać niniejszy regulamin, w celu znajomości zasad obowiązujących na Forum.
  II. Zasady obowiązujące na OCForum.pl
  • 1. Korzystanie z Forum jest w pełni bezpłatne oraz aby móc aktywnie uczestniczyć w prowadzonych na Nim dyskusjach należy się zarejestrować.
   2. Publikowane treści muszą być zgodę z polskim prawem.
   3. Obowiązuje zakaz publikowania na Forum treści i materiałów wulgarnych, niecenzuralnych, pornograficznych, obrażających, krytykujących czyjeś wyznania religijne lub uznawanych powszechnie za obraźliwe oraz nieetyczne. Dotyczy to wszystkich możliwych form wypowiedzi wprowadzanych na Forum przez Usera, tzn. w wiadomościach, emblemacie, nick'u (pseudonimie), podpisie i innych możliwych formach.
   4. Przy publikacji jakichkolwiek materiałów, które posiadają prawa autorskie, są skopiowane z innych serwisów, należy pamiętać o przestrzeganiu tych praw autorskich oraz o podaniu danego fragmentu w cudzysłowiu --> "Cytat" lub Cytacie --> [ quote ]Cytat[ / quote ], tudzież podać odnośnik do zacytowanego fragmentu.
   5. Na OCForum.pl zabrania się reklamowania treści komercyjnych, nachalnego promowania treści niekomercyjnych, ogłoszeń związanych z owymi treściami) także serwisów o tematyce zbliżonej do naszego Serwisu, bez zgody Administracji Forum. Przed publikowaniem powyższych treści należałoby zgłosić się do odpowiednich osób sprawujących porządek na OCForum.pl, jest to Grupa Moderatorów Forum, wraz z odpowiednim wnioskiem o zamieszczenie danej treści.
   6. Miejscem na umieszczenie swojej strony internetowej jest przycisk pod postem --> "WWW", który można dodać poprzez edycję własnego Profilu. Ograniczenie tego nie musi przestrzegać strona prywatna, prowadzone do innych niż wymienionych w powyższym pkt. 5-tym, np. link może prowadzić do strony z konfiguracją komputera.
   7. Zabrania się umieszczania na Forum treści Warez ("pirackich"), tzn. odnośników do stron typu Warez, umieszczania na Forum różnego rodzaju linków prowadzących do Cra**ów (plików zamieniających wersję demonstracyjną programu na pełną - przeważnie komercyjną), seriali do programów Software, systemów operacyjnych i innych, oraz namawiania lub przekonywania do korzystania z treści pirackich (np podając korzyści/zalety nielegalnych kopii). W miarę możliwości dane takie będą kasowane, jeśli zostaną wprowadzone na Forum. Również prowadzenie dyskusji celem której zamierzone jest posiadanie powyższych danych jest niedopuszczalne. O wymienionych w tym punkcie regulaminu sprawach można dyskutować tylko prywatnie poprzez PW, bądź inną formę wypowiedzi, tzn. e-mail, komunikatory internetowe, Chaty.
   8. Osoby odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie Forum, tj. administrator i moderatorzy mają prawo usuwać/zmieniać treści niezgodne z regulaminem, w szczególności łamiące Paragraf II.
   9. Jeżeli masz problem ze sprzętem itp. - pytasz na FORUM a nie na PW/e-mail/komunikator.

  III. Zasady dotyczące pseudonimu (tzw. Nick)
  • 1. Wybierając nick, pamiętaj aby nie wprowadzał nikogo w błąd, przestrzegał Pkt. 3 Par. II.
   2. Długość pseudonimu powinna być optymalnie dostosowana do rozmiarów Forum, tzn. aby nie był za długi.
   3. Nick nie może zawierać treści wulgarnych lub być z takimi treściami kojarzony.

  IV. Zasady dotyczące emblematów (tzw. Avatar)
  • 1. Wybierając avatar sprawdź czy już inna osoba nie używa go na Forum.
   2. Avatar można wysłać ze swojego komputera, bądź ze strony internetowej.
   3. Pamiętaj, aby przestrzegać Pkt. 3 Par. II oraz aby twój avatar nie posiadał zbyt krzykliwych kolorów, które męczą oczy oraz aby miał odpowiednie wymiary i wielkość (dane te możesz znaleźć w swoim profilu).

  V. Zasady dotyczące podpisów (tzw. Sygnatura)
  • 1. Maksymalna długość podpisu to 1000 znaków.
   2. Należy unikać przesadnego formatowania podpisu, np. dobieranie nieodpowiednich kolorów, które będą razić oczy, zbyt dużej wielkości czcionki, kilkuwierszowego podpisu oraz przede wszystkim należy przestrzegać Pkt. 3 Par. II.
   3. Nie wolno umieszczać zdjęć (w szczególności o większych rozmiarach) w podpisach poza dozwolonym przez Administratora Forum jednym plikiem graficznym, który Użytkownik może wstawić w swój podpis bezpośrednio poprzez Edycję swego Profilu. Obrazek ten nie może być szerszy niż 400 pikseli, wyższy niż 50 pikseli oraz jego objętość/rozmiar nie może być większa/y niż 20 kB.

  VI. Zakładanie tematów i pisanie odpowiedzi na Forum
  • 1. Zanim założysz topic sprawdź,czy ktoś wcześniej nie poruszył tematu, na który chcesz uzyskać odpowiedź. W tym celu użyj opcji SZUKAJ .
   2. Jeśli chcesz założyć topic (temat) to umieść go w odpowiednim do jego treści dziale. Nie umieszczaj topicu o Overclockingu w dziale Software i vice versa.
   3. Zanim napiszesz odpowiedź, sprawdź czy twoja treść odpowiedzi i to samo rozwiązanie już nie zostało napisane w topicu, na który chcesz odpowiedzieć.
   4. Pisząc odpowiedź, nie pisz, tekstów typu: "Zgadzam się", "Też tak myślę". Nie powtarzaj rozwiązań problemu, które już zostało napisane.
   5. Jeśli twój post został napisany jako ostatni, to nie pisz nowej wiadomości, tylko edytuj swój post.
   6. Pisząc odpowiedzi w temacie, trzymaj się tematu wątku. Posty niezwiązane z tematem będą wydzielane lub usuwane z wątków.
   7. Wszelki Post ****ing będzie usuwany, natomiast użytkownik, który się tego dopuszcza, dostanie reprymendę, aby tak nie postępował. Jeśli user nagminnie, pomimo upomnień będzie czynił post****erstwo, zostaną wobec niego wyciągnięte bardziej rygorystyczne kroki.
   8. Pisząc odpowiedź podaj argumenty, dlaczego sądzisz tak a nie inaczej, daj dowód, który poprze twoją wypowiedź.
   9. Obowiązuje zakaz umieszczania zdjęć w rozdzielczości większej niż 1024x768 pixeli. Jeśli zdjęcia są w większej rozdzielczości to dajemy link do zdjęcia (np miniaturka zamieszczona na www.imageshack.com). Pozwoli to na szybsze ładownie się strony Forum oraz użytkownicy modemów będą mogli szybciej poruszać się po Forum. Zdjęcia, które nie spełnią tego wymogu będą zastępowane poprzez link do tego zdjęcia, przez Admina, bądź Moderatora Forum.
   10. Zanim wyślesz odpowiedź sprawdź błędy ortograficzne, składnię i interpunkcję.
   11. Za treść postów nie odpowiada portal, lecz autorzy danych wypowiedzi.

  VII. Punkty karne
  • 1. Użytkownicy nieprzestrzegający regulaminu będą karani upomnieniem lub punktami karnymi
   2. Moderatorzy/Administratorzy sami decydują czy użytkownik otrzyma upomnienie czy od razu punkt karny
   3. Taryfikator:
   - Nieregulaminowy rozmiar zdjęć/screenów - 1pkt.
   - Nieregulaminowy podpis - 1pkt.
   - Archeologia (odkopywanie dawno zapomnianych wątków) - 2pkt.
   - Błędy ortograficzne/interpunkcja/stylistyka - 2pkt.
   - Post niezwiązany z tematem - 2pkt.
   - Niechlujny styl pisania postów/topiców - 3pkt.
   - Niejasny/Nieregulaminowy tytuł wątku - 3pkt.
   - Niewłaściwy język/Wulgaryzmy - 3pkt.
   - Obrażanie innych forumowiczów - 5pkt.
   - Propagowanie pirackiego oprogramowania - 5pkt.
   - SPAM/Reklama - 5pkt.
   4. Po przekroczeniu danej ilości punktów lub nagminnym/poważnym łamaniu regulaminu użytkownik zostanie zbanowany (straci dostęp do forum) na określony czas:
   - 10pkt. - 1 dzień
   - 15pkt. - 5 dni
   - 20pkt. - 7 dni
   - 25pkt. - 1 miesiąc
   - 30pkt. - 2 miesiące
   5. Gdy wykroczenie nie znajduje się w taryfikatorze, moderator/admin sam decyduje o ilości punktów karnych przyznanych użytkownikowi.

  VIII. Osoby odpowiedzialne za forum
  • 1. Administratorzy:
   - Soldier of Hardcore
   - spinnaker
   2. Moderatorzy:
   - Marcin255Szef Zespołu Moderatorów
   - Allmark
   - Chase1
   - Kean
   - KGB
   - Kyniek
   - proste71
   - Vesper
   3. Odwołania od decyzji moderatorów należy zgłaszać na PW do Szefa Zespołu Moderatorów.
   4. Zasady kontaktu z moderatorem/administratorem:
   - Do moderatorów należy zgłaszać wszelkiego rodzaju naruszenia regulaminu jak i prośby dotyczące kasowania/przenoszenia tematów lub postów. Służy do tego przycisk "Raportuj zły post" znajdujący się po lewej stronie ekranu przy każdym poście.
   - Administrator odpowiada za rozwiązywanie problemów z funkcjonowaniem forum, problemów z ustawieniami/danymi konta jak i jego zarządzaniem, np. kierujemy do admina prośbę o zmianę daty urodzenia lub o usunięcie konta.

  Legenda:
  Tekst - aktualizacja 11.10.2010
  Ostatnio edytowane przez spinnaker ; 29 październik 10 o 06:41

  Hasswell, Z87, G.Skill, Pitcairn Pro, Samsung, Western Digital, LG, Enermax, D2X, Creative Inspire, Linksys E3200
  COOLED: WC - 2x Prison Pro, Eheim, Black Water 123 Ultimate rev.2, Arctic Cooling, Borygo, Godmar, Moje bejbe

Zamknięty Temat Idź na główną stronę forum

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

   

Podobne wątki

 1. Regulamin OCForum !!!
  By spinnaker in forum Bazgroły
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 31 sierpień 10, 23:29
 2. Regulamin OCForum !!!
  By spinnaker in forum Śmietnik
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 31 sierpień 10, 23:29
 3. Regulamin OCForum !!!
  By spinnaker in forum Wortal i forum
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 31 sierpień 10, 23:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów